czwartek, 11 czerwca 2015

Czwartek z inspiracjami. "I wyszło szydło z worka..." oraz grupy rękodzielnicze na Facebooku

W Geo-bud FK praca wre, więc mam mniej czasu na prowadzenie bloga. Już myślałam, że mogę nie zdążyć z czwartkowym wpisem, ale jednak udało mi się go opublikować w terminie :)
Dzisiaj chciałabym Was zaprosić do poczytania i pooglądania zainteresowań rękodzielniczych Ani z bloga "I wyszło szydło z worka...". A na dokładkę proponuję 15 linków do grup rękodzielniczych na Facebooku.

Prowadzę bloga „I Wyszło szydło z worka” od pięciu lat. Pokazuję tam moje wytwory, czyli szydełkowe maskotki oraz przedmioty ozdabiane metodą decoupage. Obie te techniki sprawiają mi ogromną frajdę.

Nie wyobrażam sobie życia bez szydła i decu!


1. Miś

2. Mysz
Co mnie inspiruje? Ciężko powiedzieć. Jeżeli chodzi o szydełko, to największą inspiracją jest życie. Wyobrażam sobie np. misia albo kota i robię! Często jest tak, że mam pomysł np. na misia, a w trakcie mi się odmieni i powstaje mysz albo królik. Wykorzystuję też opisy zamieszone w sieci. 

3. Zegar
W zakresie decu, to w zasadzie nie szukam inspiracji – sama przychodzi. Po prostu widzę serwetkę i już wiem, że powstanie z niej świetna skrzyneczka albo zegar.


Grupy rękodzielnicze na Facebooku*
*Jeżeli posiadacie konto na Facebooku, to polecam Wam zainteresowanie się grupami. Możecie na nich zadawać pytania, chwalić się swoimi pracami lub oglądać dzieła innych rękodzielników. 
(Jak dodać się do grupy? W prawym górnym rogu znajduje się przycisk "Dołącz do grupy" - klikamy i czekamy na zatwierdzenie przez administratora grupy).
Grup handmade'owych na FB jest bardzo wiele, dlatego ograniczę się do tych, do których sama należę:

1. Szydełkowanie na luzie - świetna grupa, której cechą szczególną jest zakaz proszenia o schematy - nie uważam, żeby to była wada (jeśli oczywiście ktoś chce, to może zamieścić informacje o wzorze).
2. Uwielbiam szydełkowanie - chyba największa grupa szydełkowa na Fb.
6. Knooking/Drutełko - dla zainteresowanych techniką pozwalającą uzyskać wzory na drutach, za pomocą szydełka.
8. Przytul amigurumi - grupa poświęcona maskotkom szydełkowym.
9. Biżuteria koralikowa - grupa dla rękodzielników zajmujących się tworzeniem biżuterii z koralików (warunkiem przyjęcia jest przedstawienie swoich prac).
11. Wszystko do decoupage - sprzedaż i wymiana materiałów do decoupage (grupa prowadzona przez mojego dzisiejszego gościa :))
14. Maranciaki - grupa dla użytkowników Forum u Maranty.
15. Włóczkomaniaczki - prezentowane są tutaj prace z włóczki.

Jest jeszcze wiele innych grup rękodzielniczych - dużo jest takich, które opierają się na reklamie produktów przeznaczonych na sprzedaż (mp. ArtisticGrup).

Na grupach Facebookowych możecie znaleźć mnóstwo inspiracji, porad i ciekawych informacji rękodzielniczych :) 

To tyle w dzisiejszym wpisie. A już za tydzień zapraszam na kolejny odcinek "Czwartku z inspiracjami".

8 komentarzy :

 1. Maskotki słodziutkie, zegar cudo. Blog zapisany do przejrzenia :D :D :D....dziś już troszkę za późno...a może za wcześnie ;) ;)
  Efa nie wiem jak Ty to robisz, że znajdujesz tak cudowne i inspirujące blogi...w dodatku mam wrażenie, że masz dłuższą dobę :O
  Buziaki,
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci bardzo, że znalazłam się w gronie rękodzielników opisanych w Twoich Inspirujących czwartkach. Dzięki za linki. Na pewno skorzystam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba muszę znaleźć trochę czasu i zajrzeć do niektórych z wymienionych grup:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zwykle punktualna i jak zwykle pokazałaś coś ciekawego. Z przyjemnością zajrzę do Ani z "I wyszło..." żeby zobaczyć więcej jej prac, bo zarówno Miś jak i zegar są śliczne:)
  Pozdrawiam
  P.s: Nie miałam pojęcia, że aż tyle tego na Facebooku jest...szok:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ania robi fajne r\zeczy , jaj maskotki są urocze, a deciu bardzo profesjonalne. Czasem u niej bywam . Grup na Fb jest tylle, że głowa boli, ale mysle że każdy znajdzie coć dla siebie .
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. lubię zaglądać do Ani :) fajne grupy z FB, nie wszystkie znałam, dzięki za ich przedstawienie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ania robi fajne rzeczy:) Miło jest do niej zaglądać:)

  OdpowiedzUsuń
 8. No i dlaczego doba ma tylko 24 godziny? :) Czasu nie starczy żeby wszędzie zajrzeć. Marzę żeby kiedyś wykonać jakiegoś pewnie potworka w mojej wersji:) na szydełku i włóczki i szydełka czekają...ech...pozostaje podziwiać. Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...