czwartek, 25 czerwca 2015

Czwartek z inspiracjami. Anett-art i DeviantArt

Jak ten tydzień szybko mija! Dzisiaj znów zapraszam Was do obejrzenia i poczytania "Czwartku z inspiracjami". Tym razem w roli głównej wystąpi Aneta z bloga anett-art.blogspot.com, która opowie o swoich pięknych pracach. Druga część wpisu będzie poświęcona serwisowi dla artystów - DeviantArt.

Witam !

Prowadzę bloga anett-art od półtora roku. Mój blog stał się miejscem, gdzie mogę pokazywać innym swoje pasje i zainteresowania, poznawać wiele nowych, kreatywnych osób. Publikując swoje prace mogę dzielić swoją pasję z innymi, jednocześnie rozwijać się i doskonalić swoje umiejętności, a także poznawać nowe techniki. Swoją „przygodę” z rękodziełem zaczęłam od decoupage, jednak to filcowanie na sucho pochłonęło mnie całkowicie. „Kocham” dłubać igłą w wełnie czesankowej i tworzyć słodkie, miniaturowe misie. Często także robię na drutach lub „szyję” z filcu, a w przyszłości chciałabym nauczyć się szydełkowania i szycia na maszynie . Po prostu uwielbiam mieć „ręce pełne roboty” :)

A o to 3 prace , do których mam największy sentyment:
1. Misiek tzw. Profilówka, którego ufilcowałam dla samej siebie :) Jest okularnikiem tak jak ja. A dlaczego nazywam go profilówką? - bo okularki , takie serucho na łapce i napisy 

z literek akrylowych są mojego pomysłu i takich misiów nigdzie indziej nie znajdziecie :)

2. Misiek z szalikiem i czapką robioną na drutach , który był jednym z pierwszych jakie wykonałam, a uwielbiam go za słodkie spojrzenie.
Co do inspiracji – no cóż – siadam do filcowania i pomysły same przychodzą do głowy, a często ulegają one zmianie w trakcie pracy.
3. Komoda decoupage w style vintage, którą wykonałam dla koleżanki i od samego początku wiedziałam jaka ma być, by cieszyła nową właścicielkę. Przy jej wykonywaniu zastosowałam m.in. transfer grafik, spękania dwuskładnikowe, postarzanie, bielenie. Taki styl vintage uwielbiam i charakteryzuje on moje prace ozdabiane decoupage.


Zapraszam serdecznie do odwiedzenie mojego bloga :)

Pozdrawiam 
Aneta

DeviantArt to amerykański serwis społecznościowy utworzony specjalnie dla artystów. Można tutaj zamieszczać i przeglądać prace dotyczące szeroko pojętej sztuki - od digital art (prac wykonanych przy użyciu komputera), po obrazy narysowane lub namalowane, fotografie, rękodzieło, literaturę, komiksy, gry itd.
Można tu założyć własne konto i publikować na nim swoje prace lub tylko przeglądać zamieszczone dzieła innych użytkowników.

Rejestracja
Aby założyć konto, należy kliknąć "Join" (w prawym górnym rogu):
printscreen pochodzi z serwisu deviantart.com
Rejestracja jest darmowa. Po kliknięciu "Join" wyskoczy okno, w którym trzeba wpisać swoją nazwę, adres mailowy, hasło, datę urodzenia i płeć oraz kliknąć dwa "ptaszki" i nacisnąć "Become a Deviant". Następnie weryfikujemy adres mailowy za pomocą wiadomości, która przyjdzie na nasze konto. Pojawi się okno służące do utworzenia profilu: zaznaczam - "I am an Artist" i wybieram z listy moje zainteresowania: hobbyst i Artisan Crafts (rzemiosło), wpisuję moje imię i stronę internetową. Klikam "Continue". Potem mogę dodać swoje zdjęcie oraz zainteresowania.Klikam "Finish", a potem "Continue to profile". I już jestem na swojej stronie, na której, w dziale Gallery za pomocą przycisku "+Submit Art" mogę dodawać swoje prace:
printscreen pochodzi z serwisu deviantart.com
Są tutaj także takie działy jak: Favourites (Ulubione) i Journal (Dziennik).
W dziale Profile znajduje się także "katalog" Groups, gdzie podobnie jak na Facebooku można dodać się do interesującej nas grupy":
 printscreen pochodzi z serwisu deviantart.com
Jedną z takich grup jest np. Artist from Poland

Wyszukiwanie
Jeśli chcecie tylko przeglądać prace innych użytkowników, nie musicie zakładać konta.
Aby zacząć szukanie, wpiszcie interesujące Was słowo kluczowe w miejscu z lupą:
                                                                              printscreen pochodzi z serwisu deviantart.com
Ja wpisałam "crochet":
printscreen pochodzi z serwisu deviantart.com
Wyskoczyło mi 120 155 wyników. Teraz mogę przeglądać te wyniki (należy kliknąć "Show more" jeśli chcemy zobaczyć więcej obrazków), zmienić lub dodać słowa kluczowe (lewy górny róg), wybrać coś z proponowanych słów kluczowych (na górze strony - słowa kluczowe poprzedzone hashtagiem: #), albo z kategorii (lewa kolumna). Lub po prostu kliknąć na jeden z obrazków:
printscreen pochodzi z serwisu deviantart.com
Pojawi się nowe okno z interesującym nas obrazkiem. Można teraz przeglądać galerię autora pracy, klikając na nazwę autora (pod nazwą pracy lub po prawej stronie za słowem "More from"), kliknąć w podane linki (czasem znajduje się tam wzór darmowy lub płatny). Jeżeli mamy założone konto - możemy też dodać komentarz lub dodać ten obrazek do ulubionych (Add to Favourite).

Miłego korzystania z DeviantArt :) 

W Internecie jest także polski odpowiednik serwisu DeviantArt - Digart. Tam również w dziale "handmade" znajdują się inspiracje rękodzielnicze :)

To tyle w dzisiejszym odcinku "Czwartku z inspiracjami". Na kolejny zapraszam już za tydzień.

7 komentarzy :

 1. bardzo fajny post, Super inspiracje obie. Filcowanie to dla mnie czarna magia więc z ciekawością przeczytałam . Co do twojej inspiracj to tez jest super.. ale ja nie lubie jak do mnie piszą po angielsku , bo jestem w nim strasznie cienka więc póki co chyba sobie odpuszczę ,, ale może kiedys kto wie :-)
  Dzięki Ewciu za ciakawe inspiracje i prace jaką wkładsz w ich przygotowanie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały post. Dzięki za informacje o DeviantArt. Przydadzą się na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do Anety zaglądam od dawna i podziwiam jej cudne misiaki :) A Deviant Art jest fajny :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj. Jak to się stało, że nigdy nie spotkałam Twojego bloga? Świetne prace.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za info o Deviant Art :) Dziękuję też za gościnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Anetki zaglądam i podziwiam jej filcowe Misiaki:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne te misiaki i komoda decu też:)
  Dzięki za inspiracje:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...