poniedziałek, 11 października 2010

Sweter II Fioletowy

Przedstawiam sweter. Czytelnicy - Sweter, Sweter - Czytelnicy. Z racji, że Sweter jest nieśmiały napiszę za niego słów kilka...

Urodził się ponad rok temu, nie chce się przyznać kiedy dokładnie. Ogólnie jest małomówny. Jego starsza siostra - Sukienka spruła się całkowicie. Ona była pierwsza - krzywa i koślawa, on jest drugi - fioletowy. W budowie jest banalny. Inteligencją też nie grzeszy. Fioletowy jest i tyle. Do życia powołany został za pomocą kilku motków fioletowej włóczki ponawijanych nie do końca chaotycznie na dwa druty. Nie powstał w jednym kawałku. Kawałków było trzech. Dwóch Prostokątów i jeden Cylinder. Dopiero gdy złączyli się w jedność stworzyli Sweter. Fioletowy. A jakże by inaczej.
Druty: nr 5
Włóczka: ELIAN klasik (3 lub 4 motki)

Prezentuję dzisiaj robótkę, która była drugą z kolei wykonaną przeze mnie na drutach. Składa się ona z dwóch części. Dolna to kilka rzędów ściągacza 4x4 oraz kilkadziesiąt rzędów oczek prawych, robionych w koło na drutach z żyłką. Górną część natomiast tworzą dwa prostokąty zszyte razem. Każdy z nich został ozdobiony drobnym warkoczem. Jak widać prościzna :)

4 komentarze :

  1. Jaki piękny sweterek :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O, jaki świetny blog. I do pooglądania, i do poczytania. Proszę, jak dowcipnie można opisać robótkę. Trzymam kciuki za powodzenie Twojego bloga. I oby udało Ci się zachować równowagę pomiędzy motkiem i młotkiem.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...