sobota, 3 listopada 2012

Efa a Napoli - Capri

Pomyślałam sobie, że raz na jakiś czas zamieszczę post w postaci moich wspomnień z Neapolu (będę je oznaczać jako 'Efa a Napoli'). Mam nadzieję, że taka odskocznia od postów robótkowych przypadnie Wam do gustu.Na początek - zdjęcia, które robiłam troszkę ponad rok temu. Przedstawiam słoneczną Capri położoną w Zatoce Neapolitańskiej. W porównaniu do okolicznych wysp - jest wyjątkowa - nie jest bowiem wyspą wulkaniczną. Według legendy Capri była zakochana w Wezuwiuszu. Ich miłość zakończył jednak niecny występek Wezuwiusza, który zdradził Capri. W zamian za to bogowie, zamienili Wezuwiusza w wulkan, a Capri w piękną wyspę.

Na wyspie znajdują się dwa miasteczka - Capri i Anacapri.


Port Marina Grande w Capri

Z portu kolejką linową można dostać się do głównej części miasta Capri. Na wysokości 354 m n.p.m. znajdują się ruiny jednej z 12 willi cesarza Tyberiusza.


Villa Jovis na Monte Tiberio

Widok z tarasu willi Tyberiusza


Na wyspie znaleźć można ogromną ilość tras spacerowych i tarasów widokowych, usytuowanych szczególnie wzdłuż brzegów (jedna z takich tras prowadzi do Ogrodów Augusta - jednak ja się tam nie wybrałam ze względu na czas i ceny biletów). 
Fauna i flora Capri

Jaskiń na Capri jest bardzo wiele. Ja odwiedziłam jedną z nich - o nazwie Grotta di Matermania (Tyberiusz zamienił ją w świątynię).

W Anacapri znajduje się wyciąg krzesełkowy prowadzący na najwyższe wzniesienie - Monte Solaro (596 m n.p.m.). To tyle o Capri :) Życzę wszystkim miłej niedzieli!

3 komentarze :

  1. Przepiękne widoki! Aż się chce tam pojechać :)
    Ja jestem jak najbardziej za takimi postami. Już się nie mogę doczekać kolejnego.

    OdpowiedzUsuń
  2. BOSSSSSZZZZZZ jak cudownie....

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...