poniedziałek, 8 lutego 2016

Krafting - magazyn o rękodziele

Jakiś czas temu natrafiłam w sieci na magazyn Krafting. Jest to gazetka o rękodziele, wydawana w postaci elektronicznej. Dotychczas jej autorka - Marta Tręda opublikowała 6 darmowych (!) numerów. 

Gazetkę można pobrać ze strony:


źródło zdjęcia 
W każdym numerze Kraftingu znajdziemy ciekawe projekty oraz dokładne instrukcje. W tutorialach, autorka pokazuje pełen sposób realizacji danego pomysłu wraz z kursem samodzielnego przygotowania materiałów. Na przykład - głównym tematem pierwszego numeru jest poduszka dziergana na drutach z własnoręcznie wykonanej włóczki. Gazetka zaczyna się więc od farbowania bawełnianej tkaniny, cięcia i rozciągania pasków, z których powstanie włóczka. Następnie pojawia się kurs robienia na drutach (rozpoczynanie robótki, oczka prawe i lewe, zakończenie robótki). A potem opis wykonania zarówno poszewki na drutach, jak i poduszki, która znajdzie się wewnątrz poszewki. Przyznam, że bardzo kusi mnie wykonanie takiej poszewki z samodzielnie barwionej włóczki. 

Pozostałe magazyny są poświęcone różnym projektom. Znajdziemy w nich kursy wykonania cotton balls, oprawiania notatnika, stworzenia ozdób z różnego typu mas np. suchej porcelany oraz wiele innych handmade'owych propozycji. 
Warto także przeczytać artykuły o polskich owcach, które zamieszczone są w opublikowanym kilka dni temu numerze. W tym samym magazynie znajdziemy również opisy dotyczące powstawania wełny, kurs filcowania na mokro oraz instrukcję uszycia uroczych owieczek.

W gazetkach treści są spójne, dopracowane i dobrze przygotowane pod względem edytorskim. A do tego na każdej stronie znajdziemy piękne zdjęcia. Polecam zajrzenie do każdego z 6-ciu numerów Kraftingu!

Żeby nie przegapić kolejnego numeru warto śledzić fanpage Kraftingu na Facebooku:

8 komentarzy :

 1. Dziękuję Ewciu za ten wpis , skorzystam na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno zerknę, już zacieram ręce - bedą nowe inspiracje. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za namiary, gazetki przejrzę z przyjemnością!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje Kochana za post , bo z wielką chęcia skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to miło ze strony Pani Marty, że chce się dzielić z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami.
  W wolnej chwili zajrzę z pewnością, bo zaintrygowałaś mnie tymi poszewkami:)))
  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej gazetki i bardzo chętnie sobie przejrzę:)
  Uściski!:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za informację, nie słyszałam wcześniej o tej gazetce. :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...